Hogyan kapcsolódjunk egy növény lelkével?

2025.04.13
Fotó: Fóti Péter
Fotó: Fóti Péter

Mindig is imádtam a természetben lenni és érezni azt a békét, a flóra bölcsességét, amivel csak ott találkozhatunk. Hazatérek, amikor belépek egy erdőbe, csodálom a rét virágait, vagy hálával figyelem egy búzatábla gyönyörű átalakulását. Igazán elmondhatom magamról, hogy a természet gyermeke vagyok és a növények szívbéli barátaim. 

Ebben a szellemben tettem látogatást egy arborétumban is, ahol néhány évvel ezelőtt történt meg velem, hogy kapcsolódtam egy virág lelkével. 


Finom, gyengéd, illatos teremtés volt és érezte, hogy milyen csodálattal vagyok iránta. Közel engedett hát magához és olyan varázslatban volt részem, amiről nehéz lenne meghatottság nélkül mesélni. Megengedte, hogy érezzem a gyengéd, törékeny, finom kis lelkét, ami isteni illatával egészen a lelkemig ért. Igazán meghitt élmény volt, ahogy kiáradó, fenséges illatával belépett a testembe és éteri szinten is kapcsolódott hozzám. 

Nem volt ebben semmi akarás, csupán megszagoltam őt és teljesen magától már el is indult a kapcsolódásunk. Amikor azt mondom, hogy magától, akkor ebben van az alázat, tisztelet amivel a természet iránt vagyok és ezt az energiát a természet is nagyon jól érzékeli. Talán e miatt tudom olyan sokszor felfedezni Isten kezét egy-egy kirándulás alkalmával és erre a törekvésre biztatlak most téged is, ha túracipőt húzol!

Ha kedvet kaptál te is, fogadd tőlem szeretettel ezt a gyakorlati útmutatót a kapcsolódáshoz :)

Egy ilyen csoda létrejöttéhez nem vihetünk magunkkal a természet eredendő tisztaságával disszonáns érzéseket. Ha épp szomorúak vagy zaklatottak vagyunk, kérhetjük a fák gyógyító erejét, hogy segítsenek a jelennel kapcsolódni. Mihelyst elkezdjük a bennünk lévő negatív érzésekről a természeti energiát helyezni a figyelmünket, a rezgésünk is azon nyomban elkezd emelkedni. Amikor már sikerült felsőbb valónkkal összekapcsolnunk és elértük a béke, belső csend állapotát, odaléphetünk a kiválasztott virághoz, bokorhoz vagy fához. És ekkor a már részletezett alázattal, tisztelettel kérjük megy őt, hogy kapcsolódjon hozzánk. Ha nem szeretnél külön kérést vagy bármilyen szándékot megfogalmazni, akkor is sikerülni fog, ez csak egy kis könnyítés lehet a folyamatban. Az egós akarások ennél a pontnál már létjogosultságukat vesztik, már csak az a felsőbb irányítást kap, amely lehetővé teszi a gyönyörű megtapasztalást.

Áldott kapcsolódást kívánok mindenkinek! 

Szeretettel,
Gábor Diána    


Ha úgy gondolod, hogy ez az írás mások számára is hasznos lehet, és szeretnéd megosztani, kérlek, teljes terjedelmében, a szerző és a www.meruljel.hu megjelölésével tedd. Köszönöm! :)

Share